O nás

O nás

Idea projektu vznikla v roku 2016 v Bratislave, keď sa pred Vianocami rozhodli venovať radosť štyria kamaráti: Peter Weiss, Ema Šimková, Renáta Senciová a Mischka Fecke. Neskôr sa k nám pridali aj Roman Štamberský s Jankou Ďurecovou. Na začiatku projekt fungoval cez sociálne siete, kde sme oslovovali kamarátov, známych, rodinu.

Venovať radosť sme sa rozhodli bezpečným ženským domovom a krízovým strediskám, poskytujúcim pomoc mamičkám a deťom, na ktorých bolo páchané násilie. Deti a mamičky poslali zoznam darčekov, ktoré by si priali na Vianoce. Aby to bolo osobnejšie, ľudia, ktorí chceli venovať radosť, si vybrali mamičku alebo dieťatko, zabezpečili a zabalili darčeky, a odniesli ich na dohodnuté miesto odkiaľ sme ich odniesli do zariadení. Posledné roky sa nám vďaka štedrosti darcov podarilo zabezpečiť aj čerstvé potraviny na vianočnú a silvestrovskú večeru, tiež veci, ktoré zariadenia potrebovali aj mimo Vianoc.

Pociťovali sme zmysel expanzie projektu a venovania radosti nielen cez Vianoce, ale počas celého roka. Rozšírili sme preto zoznam zariadení na všetky bezpečné ženské domy na Slovensku. Naďalej nás teší plniť aspoň malé priania ťažko skúšaných mamičiek a detí — budeme sa snažiť, spolu s vami, venovať radosť nielen v čase Vianoc, ale počas celého roka. Veríme, že nielen tohto.