O projekte

O projekte

O projekte

 
Venovať radosť sme sa rozhodli bezpečným ženským domom. Sú to miesta, kde sa poskytuje pomoc ženám a deťom, na ktorých bolo páchané násilie. Do projektu sú zapojené všetky bezpečné ženské domy na Slovensku, vrátane krízových centier, ktoré prevádzkujú rovnaké organizácie ako bezpečné ženské domovy. Ako venovať radosť? Je to veľmi jednoduché. Na stránke nájdete zoznam darčekov pre deti, mamičky aj samotné zariadenia. Je len na vás, akým spôsobom sa rozhodnete radosť venovať. Stačí už len vyplniť stručný formulár, na vami zadaný email následne príde potvrdzovacia správa a my Vás budeme kontaktovať. Venovanú radosť stačí pekne zabaliť, nezabudnite ju označiť menom dieťatka alebo mamičky a ich vekom, ak pridáte aj osobné venovanie príde s vašim darčekom ešte viac radosti. Balíček je možné poslať kuriérom alebo osobne priniesť na dohodnuté miesto. Pre tých, ktorí toho majú veľa, nestíhajú alebo uprednostňujú poslanie finančných príspevkov, je možnosť poslať peniaze priamo na náš účet. My zabezpečíme kúpu a doručenie darčekov. Ak si prajete peniaze využiť konkrétne, stačí to uviesť do formulára.  

O nás

Už niekoľko rokov spolu s vami  venujeme radosť počas Vianoc. Na začiatku projekt fungoval cez sociálne siete, kde sme oslovovali kamarátov, známych, rodinu. Od roku 2020 využívame túto stránku. Venovať radosť sme sa rozhodli bezpečným ženským domovom a krízovým strediskám, poskytujúcim pomoc mamičkám a deťom, na ktorých bolo páchané násilie. Deti a mamičky poslali zoznam darčekov, ktoré by si priali na Vianoce. Aby to bolo osobnejšie, ľudia, ktorí chceli venovať radosť, si vybrali mamičku alebo dieťatko, zabezpečili a zabalili darčeky, a odniesli ich na dohodnuté miesto odkiaľ sme ich odniesli do zariadení. Posledné roky sa nám vďaka štedrosti darcov podarilo zabezpečiť aj čerstvé potraviny na vianočnú a silvestrovskú večeru, tiež veci, ktoré zariadenia potrebovali aj mimo Vianoc. Pociťovali sme zmysel expanzie projektu a venovania radosti nielen cez Vianoce, ale počas celého roka. Snažíme sa preto postupne rozširovať zoznam zariadení na Slovensku. Naďalej nás teší plniť aspoň malé priania ťažko skúšaných mamičiek a detí — budeme sa snažiť, spolu s vami, venovať radosť nielen v čase Vianoc, ale počas celého roka. Veríme, že nielen tohto.
   

Transparentnosť

 

Projektu sa venujú ľudia bez nároku na honorár, vo svojom voľnom čase ako snaha venovať radosť ťažko skúšaným mamičkám a deťom v čase Vianoc. Rozrástol sa na celoslovenský projekt, ktorý si želáme robiť dlhodobo.

Našim zámerom je, aby bol projekt Venuj radosť maximálne transparentný. Preto sa zbieranie finančných prostriedkov organizuje formou registrovanej zbierky. Všetky darčeky a finančná podpora idú priamo do bezpečných ženských domov a krízových centier. Celý projekt zastrešuje registrované občianske združenie Právo na šancu a My.
 

Venovať radosť je skutočne ľahké.